O NAS

Ochotnicza Straż Pożarna Gryf powstała w 2008 r. i od zawsze była miejscem dla osób którym "chce się zrobić coś więcej".
Ostatnie lata były dla nas ogromem wyzwań ale i satysfakcją. Z kilku osób z dobrymi chęciami, udało nam się stworzyć zespół ludzi, którzy mogą śmiało polegać na sobie w każdej sytuacji. Co więcej, zespół który jest coraz liczniejszy i pokonuje coraz większe wyzwania. Gryf nie jest typową OSP chociażby z uwagi na teren działania. Szczecin – miasto zabezpieczone przez pięć jednostek Państwowej Straży Pożarnej, nie potrzebuje kolejnej, typowej jednostki ochrony przeciwpożarowej złożonej z ochotników. Świadomi tego, nigdy nie staraliśmy się zastępować zawodowców, za to zawsze równaliśmy do Ich poziomu, stawiając sobie za cel profesjonalizm i specjalizację w wąskiej działce jaką jest nurkowanie i ratownictwo wysokościowe. Działalność naszej jednostki można podzielić na trzy kategorie, ze względu na profil tej działalności, oraz na trzy ze względu na jej pole. OSP Gryf jest podzielona na sekcje medyczną, wysokościową i wodno-nurkową, bliżej każda z nich jest opisana w odpowiedniej zakładce. Jeżeli chodzi o pole działalności, jest to prewencja i edukacja, działania bojowe, oraz nieustanne szkolenie. Tyle o nas, może powiesz coś o sobie? Odezwij się i przyjdź na zajęcia, czekamy na Ciebie!

Sekcja medyczna

Szkolimy z zagadnień ratowania życia ludzkiego.

Sekcja wysokościowa

Ratowanie życia na wysokości do dla Nas chleb powszedni.

Sekcja wodno-nurkowa

Posiadamy wykwalifikowaną seksję nurkową.

Dołącz do nas !

Może to właśnie na Ciebie czekamy? - Napisz już dziś!