Sekcja medyczna

Mamo! Plaster! - kiedy to słyszymy, już wiadomo, że coś się stało. Warto także spojrzeć poza sam świat plasterków, wszak nigdy nie wiadomo co może się zdarzyć. Niestety wypadki mają miejsce codziennie: w domu, w pracy, na ulicy. Kto wie, czy ktoś, kto akurat stoi obok nas w windzie, nie będzie potrzebował pomocy. A jedyną osobą, która będzie w stanie szybko jej udzielić – będziemy właśnie my.
Na tym skupia się nasza podstawowa działalność – sekcja medyczna. Uczymy się zarówno pierwszej pomocy jak i działania w zespole ratowniczym. Dzięki temu mamy pewność, że jako przechodzień na ulicy i strażak dojeżdżający na miejsce zdarzenia będziemy wiedzieć jak prawidłowo się zachować.
Od niedawna zajęliśmy się tematem pomocy zwierzętom – jako sferze która dopiero kiełkuje w świadomości obywateli. Jesteśmy w posiadaniu jednego z nielicznych fantomów do nauki resuscytacji psa. Dzięki pomocy lekarzy weterynarii mamy okazję pogłębiać swoją wiedzę również w tej materii – i mamy z tego dużo satysfakcji.
Jednym z naszych głównych celów jest krzewienie idei udzielania pierwszej pomocy wśród mieszkańców Szczecina, zwłaszcza tych młodych. Mamy nadzieję, że przekazanie tej wiedzy sprawi, iż za parę lat zamiast tłumu gapiów znajdą się osoby, które udzielą pomocy poszkodowanym. Być może będzie to zwykły przechodzień, jednak dla wielu, stanie się on bohaterem. Nie marnuj życia, warto je poświęcić na ratowanie innych.

Sekcja medyczna

Szkolimy z zagadnień ratowania życia ludzkiego.

Sekcja wysokościowa

Ratowanie życia na wysokości do dla Nas chleb powszedni.

Sekcja wodno-nurkowa

Posiadamy wykwalifikowaną seksję nurkową.

Dołącz do nas !

Może to właśnie na Ciebie czekamy? - Napisz już dziś!